Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmieci droższe! Matczuk narazie? bezkarny (Wyniki głosowania radnych)

Utworzony przez Bartol., 14 grudnia 2012 r. o 19:35
polecam Ci wytłumaczyć to emerytce mieszkającej samotnie w wieżowcach na Armii Krajowej na 10 piętrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
w "normalnych" blokach ludzie wychodzą z domu aby wyrzucić śmieci, w wieżowcach to wynoszą pod zsyp i tam zostawiają, Siedlisko leni i brudasów tylko szukają usprawiedliwienia dla swojego niechlujstwa
Właśnie nad czymś takim ubolewa Pan Burmistrz. Wyższe ceny za śmieci z pewnością oduczą ludzi takich zachowań. Gdyby były jeszcze wyższe to za zarobione pieniądze można byłoby zatrudnić dodatkowe osoby w PGKiM po to aby takie śmieci spod zsypów sprzątać. I można byłoby też przeprowadzić spotkania edukacyjne o segregacji odpadów dla mieszkańców Łęcznej. Tutaj mógłby dużo na ten temat powiedzieć Pan Prezes PGKiM, który ma duże doświadczenie i sukcesy w tym temacie. Czy po tych pomysłach, które przedstawiłem nie uważacie, że jednak stawki za śmieci są za niskie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy, że stawki jakie nam przyjdzie płacić za śmiecie wynikną z przetargu na odbiór i wywóz śmieci. Wszyscy się ekscytujemy tą uchwałą, że niby i tak drogo ale jednak mniej niż proponował burmistrz. Poza tym pamiętajmy, że to jest podatek. Podatek, którego wysokość będziemy musieli zadeklarować. Albo zadeklarujemy, że segregujemy śmiecie i niższą decyzję podatkową dostaniemy albo że nie segergujemy i niższą. Znając mentalność nas Polaków to każdy będzie kombinował żeby płacić jak najmniej. Zgadzam się z Jerrym - to przekaz zmanipulowany. Promuje się kilku przemądrzałych Janosików, chorych na władzę i manię wielkości i obrażających innych. Tyle wszystkiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miało być - że nie segregujemy i wyższą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
west napisał:
Miało być - że nie segregujemy i wyższą.
I właśnie taką czyli wyższą kwotę zapewne zapłacimy, bo przecież odpowiedzialność zbiorowa. Dobrze, że o takich sprawach można gdzieś przeczytać - oby tak dalej. Pozdrowienia dla radnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sylwka napisał:
I właśnie taką czyli wyższą kwotę zapewne zapłacimy, bo przecież odpowiedzialność zbiorowa. Dobrze, że o takich sprawach można gdzieś przeczytać - oby tak dalej. Pozdrowienia dla radnych.
Bo usilnie poszukuje się powodów dla których nie da się śmieci segregować, bo ciężko wyjść do kontenera ze szkłem a z PET-kami to się udało , byłem w Rzymie w trakcie strajku śmieciarzy , koszmar
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PGKiM już w kilku miejscach w Łęcznej z powodzeniem segregował śmieci. Na jednej z sesji potwierdził to w obecności Pana Burmistrza i Radnych nawet sam Pan Prezes PGKiM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bernardo napisał:
PGKiM już w kilku miejscach w Łęz powodzeniem segregował śmieci. Na jednej z sesji potwierdził to w obecności Pana Burmistrza i Radnych nawet sam Pan Prezes PGKiM.
No właśnie , a ty to robisz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bernardo napisał:
PGKiM już w kilku miejscach w Łęcznej z powodzeniem segregował śmieci. Na jednej z sesji potwierdził to w obecności Pana Burmistrza i Radnych nawet sam Pan Prezes PGKiM.
A czy to nie było wtedy jak radny Fijałkowski mówił o przesypujących się pojemnikach na butelki, które przez kilka dni nie były opróżniane? Nawet zdjęcie znalazłam: http://www.fijalkowskimariusz.pl/wp-content/uploads/2012/06/20062012567.jpg Dobry przykład jak PGKIM segreguje śmieci. Przemilczę nowoczesną metodę zamykania tych pojemników czyli wiązanie ich drutem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ona34 napisał:
A czy to nie było wtedy jak radny Fijałkowski mówił o przesypujących się pojemnikach na butelki, które przez kilka dni nie były opróżniane? Nawet zdjęcie znalazłam: http://www.fijalkowskimariusz.pl/wp-content/uploads/2012/06/20062012567.jpg Dobry przykład jak PGKIM segreguje śmieci. Przemilczę nowoczesną metodę zamykania tych pojemników czyli wiązanie ich drutem
A nie masz zdjęć ze Szkolnej 2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety nie posiadam. Trzeba by pogrzebać w googlach pewnie gdzieś jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojejku jak mi was szkoda Lęczyńskie dupki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hanys napisał:
Ojejku jak mi was szkoda Lęczyńskie dupki.
to by było na tyle rzeczowych i merytorycznych argumentów z placu Kościuszki. Warto zwrócić uwagę na to jak wygląda nasze miasto, miasto zarządzane przez... no właśnie, czy ktoś w ogóle tu zarządza? Mam wątpliwości czy pan Burmistrz mieszka w ogóle w gminie Łęczna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
west napisał:
mentalność nas Polaków to każdy będzie kombinował żeby płacić jak najmniej. Zgadzam się z Jerrym - to przekaz zmanipulowany. Promuje się kilku przemądrzałych Janosików, chorych na władzę i manię wielkości i obrażających innych. Tyle wszystkiego.
Dzięki west, przynajmniej 1 osoba zauważyła o co mi naprawdę chodzi. Wg mnie za głównym celem tej ustawy jest zmobilizowanie ludzi (tych brudasów) do segregacji. Może wtedy zaczną znikać "dzikie" wysypiska w lesie czy w przydrożnych rowach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jerry, jestem za kiedy mowa o mobilizacji brudasów. Lecz jako mieszkaniec wielorodzinnego bloku (ze zsypem) możesz być (i z dużą dozą pewności będziesz) postawiony przed faktem dokonanym i płacić wyłącznie za nieposegregowane śmieci (nawet kiedy je segragujesz). Dlaczego? Spółdzielnie nie ustawią kontenerów przy każdym bloku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet jeśli postawią to nie masz gwarancji że wszyscy będą segregować. Wiadomo jakie się czasem marudy trafiają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie marudy tylko zwykłe brudasy. I o to mi właśnie chodziło, a chyba nie musze przypominać kto mówił o odpowiedzialności zbiorowej w tym mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w innych częściach miasta nie jest lepiej, czy mi się wydawało czy ktoś pisał że w urzędzie jest specjalna komórka sprawdzająca czystość w miescie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szarik napisał:
w innych częściach miasta nie jest lepiej, czy mi się wydawało czy ktoś pisał że w urzędzie jest specjalna komórka sprawdzająca czystość w miescie?
Marna prowokacja, chyba padła ci ostatnia szara komórka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prowokacja? a może paszkwil? nie to zbydlęcenie i perfidia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...